Aktuálně

Malé ohlédnutí za akcí Olymp Gala 2024

Olymp Gala 2024

Olymp Gala 2024 se uskutečnilo v sobotu 4. května v Národním sportovním centru v Prostějově. Na tanečních soutěžích se představilo přes 400 sportovců z celé České republiky a ze Slovenska. Akce vrcholila galavečerem před zaplněnou halou Národního sportovního centra v Prostějově, během kterého juniorští sportovci obdrželi ocenění za zisk dvou mistrovských titulů České republiky z rukou primátora města Olomouce Miroslava Žbánka a náměstka hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínka. Ceny pro vítěze soutěží předal místopředseda vlády Marian Jurečka a primátor města Prostějova František Jura.

Zkrácený videozáznam ČT Sport a fotogalerieNárodní sportovní centrum se otřásalo v základech

To byl zase volejbal. Nádherný, strhující, napínavý do samého konce zápasu s výslednou tečkou pro nás. Již jsme v Evropské soutěži vyprovodily Maďarky a nyní i Španělky. Celá Evropa ví kde je Prostějov a že se zde hraje výborný ,skvělý volejbal. A nemuselo tomu tak být, kdyby skupina kolem pánů M. Černoška , M. Chytila a vedení města podlehla štvavé až nenávistné kampani, proč se tento sportovní skvost vůbec stavěl. A při tom pan M. Černošek doslovně sehnal 100 milionů korun jako dotaci.

DĚKUJEME VŠEM CO SE O TO ZASLOŽILI A NENECHALI SE OTRÁVIT a že dokázali pro fanoušky Prostějova vlastně pro Prostějov zbudovat nádhernou sportovní halu, kterou nám mohou závidět v celé ČR. Jen na okraj když naší obyvatelé chtějí chodit a rádi chodí do divadla, tak mají k tomu nádherné naše divadlo, do kina tak mají velmi pěkné filmové Metro. když chtějí a chodí na hokej mají velmi pěknou hokejovou halu, jen fotbalisté ještě zatím nemají odpovídající zázemí jak pro hráče tak tak také pro diváky. Věříme, že se vylepšený fotbalový stadion v brzké době otevře.

Ale vraťme se k volejbalu. Výborný kolektiv hráček, trenérů a realizačního týmu pod vedením vynikajícího trenéra M. Čady a předsedy VK P. Chytila září nejen v Evropě ale také v naší lize, kde patří mezi nejlepší. To samo sebou přitáhlo diváky z Prostějova a tak se vůbec nedivíme, že krásná naše hala praská ve švech. Diváci mají nejen skvělý zážitek z předvedené hry, ale mají pěkné kulturní zázemí v této hale .Musí se však také poděkovat celému kolektivu pod vedením ředitele I Pospíšilem ,že celý komplex udržuje na špičkové úrovni.

Je to taková rovnice- nádherný sportovní komplex- výborné mužstvo- vynikající diváci - výborný kolektiv , který se stará o tuto halu = skvělý zážitek pro naše Prostějovské fanoušky Člověk nemůže jen pracovat ale má a musí se také bavit v jakékoliv formě. Jednou zmožností je sport teď mluvíme o volejbalu, který se u nás hraje na špičkové úrovni Všem výše jmenovaným patří díky za vše co pro Prostějovské diváky dělají a ještě dlouho budou dělat. A ,že tato nádherná hala nežije jen vrcholovým volejbalem svědčí i to, že každý týden je maximálně využíván jak volejbalovou mládeží, školami, turnaji, soustředěním sportovních oddílů, kulturními a dalšími akcemi. Právě zájemci o využití této moderní krásné haly je velké množství. Ještě jednou poděkujeme všem těm , kteří toto veledílo nechali u nás v Prostějově postavit. A na závěr nikdo nám ho neodnese zůstane pro Prostějováky další desítky a desítky roků k dispozici.

Všichni sportovní fanoušci moc děkují , že máme zase titul, že se u nás hraje výborný volejbal v krásné moderní hale, kterou nám mohou jen závidět.

Jeden z mnoha tisíců spokojených fanoušků A. Dušek
Trenér Čada - zlatý poklad

Mistři ČR

Poslední míč a hala bouří, jásá a skanduje mistři, mistři, mistři. Fanklub volejbalu, který po deset let pravidelně si doslovně vychutnával jeden titul za druhým již nevěřil že se to bude někdy ještě opakovat.

Dlouhých 10 let to hráčky pod vedením trenéra Čady a za spolupráce vedení volejbalistek na čele s Mgr. Petrem Chytilem a PhDr M. Černoškem sbíraly jeden titul za druhým a ještě i Český pohár. Naši Prostějovští fanoušci viděli nejen výbornou hru našich hráček , ale i na vlastní oči výkvět hráček z celé Evropy. Byli to nádherné roky.

Když se před 4 roky pan trenér Čada stáhl do pozadí, tak jsme si říkali, že krásných volejbalových dnů je konec. Je dobré, když se člověk plete.

K našemu dívčímu mužstvu se vrací pan trenér M. Čada . Žádné velkohubé řeči se nevedly a za to se začalo pracovat, budovat tým, kolektiv, kde bojuje jedna za druhou. V zimním období mužstvo posílilo tam, kde potřebovalo. Nové akvizice si sedly a družstvo nabralo nový tah. V základní části to sice stačilo na pěkné 5 místo , ale pak hráčky vedené trenérem ukazovaly co v nich je Nejdříve to odnesla Ostrava, potom lídr celé soutěže Liberec a volejbalová horečka rostla mezi námi fanoušky.

Finalové zápasy s Brnem byly úžasné a samozřejmě hala beznadějně vyprodaná. Pochybovači ze zastupitelstva jen zírali, na pronikavý úspěch hráček a my všichni jsme rádi, že máme tuto překrásnou halu a v ní se slavil po čtyřech letech krásný již 11 titul. A kdo byl trenérem, to neuhádnete. No přece náš zlatý poklad pan Miroslav Čada. A tak fanklub se dočkal a znovu si vychutnával tu nádheru z toho 11 titulu. To je nejlepší odreagování z celého životního koloběhu co může být. Při předávání zlatých medailí nemohl chybě ani pan primátor F. Jura, předseda sportovní komise M. Sklenka a za ty co stojí v pozadí a připravují pro nás nádherné chvíle v životě-M. Černošek, P. Chytil za VK Prostějov.

Všichni sportovní fanoušci moc děkují , že máme zase titul, že se u nás hraje výborný volejbal v krásné moderní hale, kterou nám mohou jen závidět.

Děkujeme za krásný celý volejbalový rok.
Za fanoušky Mgr. A. Dušek
Olomoucký kraj Město Prostějov MŠMT
Český tenisový svaz Český volejbal

Facebook
HODINY PRO VEŘEJNOST
info
ON-LINE REZERVACE | Tel.: 581 299 891

ON-LINE REZERVACE
NEJBLIŽŠÍ AKCE
15.07 2024
10:00
Basketbal
Basketbalový kemp
16.07 2024
10:00
Basketbal
Basketbalový kemp
17.07 2024
10:00
Basketbal
Basketbalový kemp
18.07 2024
10:00
Basketbal
Basketbalový kemp
19.07 2024
10:00
Basketbal
Basketbalový kemp